Desire Knows No Bounds
Thursday, February 25, 2016

از اينستاگرام بكس:

۱. تقریبن هزارتا گزینه برای ناهار تو راسته غذافروشی های کنارمجتمع میلاد نور هست که میتونه انتخابی برای ظهر روز جمعه باشه، اما برای شمایی که رفتی رای دادی و با دست خودت تو کاغذ رای‌گیری، نوشتی فلاحیان، نوشتی ری‌شهری، گزینه‌ی بهتری جز ساندویچ گوشت وجود نداره، چون گوشت تن آدم با این اسمها آب میشه. فقط هرجا رفتی، بگید بهتون نوشابه‌ی لیوانی بدن، زیاد و با یخ فراوون، این عطش سیاسی با یه قوطی کوکا رفع نمیشه.

۲. درسته کمیت مشارکت مردم در انتخابات و رای دادن به اون لیست چهل و شش نفره، تکرار می‌کنم،تمامی اون لیست چهل و شش نفره مهم و تاثیرگذاره ولی کیفیت اون رای هم مهمه، آرائی که نزدیکتر اخذ بشوند، سریعتر شمارش شده و تاثیرگذارترند، لذا اگه گذرتون با رفقا افتاد به فاطمی و وزارت کشور، بعد رای دادن برید سر خیابون فلسطین (جویبار) و چند کوچه برید پائین تا بعد خیابون زرتشت، برسید به کوچه امینی. رستوران تاپو گزینه مناسبی برای خوردن یه قرمه‌سبزی معرکه و بیاد موندنیه و سالاد کلم محشری هم داره. البته از ماست و دوغ تو این رستوران خبری نیست، چون گویا مربوط به اقلیت یهودی‌های مقیم مرکزه. انتخابات یک امر سیاسی و گزینه خوردن قرمه‌سبزی یهودی هم از این سیاسی‌تر نمیتونه بشه. از انتخاب فلاحیان تا یک ناهار نیمه اسرائیلی فقط دو قدم فاصله‌ست، متاسفانه.

۳. برای شمایی که سمت خیابون کارگر جنوبی و چهارراه لشکر هستید، انتخاب بهتری جز یه پرس چلوکباب کوبیده‌ی داغ و چرب تو رستوران شاد نیست. دست چند نفر رو بگیرید، شناسنامه‌هاتون رو بذارید تو جیباتون و با خودتون ببرید همون اطراف و نفری چهل و شش عدد اسم بنویسید. سپس با دلی شاد و قلبی آکنده از امید، راهتون رو کج کنید سمت خیابون کمالی و برید تا جلوی بیمارستان لقمان، چلوکبابی شاد همون اطرافه، پیازم بخورید.

۴. رفقای دانشجو؛ انقلابیون واقعی؛ شمایی که اطراف میدون انقلاب زندگی می‌کنید؛ ساعت یازده شناسنامه بدست واسه پیش‌غذا اول برید سر جمالزاده جنوبی و یه کاسه آش‌رشته نیکو صفت بزنید، روشن شوید، سپس همان اطراف پای صندوق‌های رای حاضر شده و لیست چهل و شش نفره امید رو دست بدست بگردونید. و بعد از نوشتن تمامی اسامی، بله تمامی اسامی، راهتون رو کج کنید به سمت اوایل خیابون کارگر شمالی، جایی که فلافل معروف مروی همونجا یه شعبه داره. خوردن یه ساندویچ فلافل با کلم‌خرد شده و چاشنی اضافه، برای وعده اصلی ناهار، می‌تونه تمام این اتفاقات سیاسی رو بشوره ببره پائین.

۵. مجموعه کبابخوری‌های میدون بهمن یا همون کشتارگاه اونقدر بزرگه که مشارکت نصف اون آدمهای گشنه که به عشق دل و جیگر و قلوه میان اونجا، می‌تونه نتیجه انتخابات رو عوض کنه. فقط کافیه با رفقا جمع بشین و شناسنامه بدست سر ظهر یا حتی عصر / شب /نصفه شب، بعد رای دادن به لیست امید، کباب بخورید، اما یادتان باشد که درست سفارش دهید، با این لیست قشنگ امید، حداقل سه سیخ خوئک بخاطر فلاحیان و دو سیخ دنبه بیاد ری‌شهری باید لای نون‌تون باشه، دل و قلوه و خوش‌گوشت را هم بابت فراموش کردن این مشارکت غیردلخواه اما تاثیرگذار، بسته به حجم و مقدار فشار روحی‌تان سفارش بدین و از خوردن کوبیده و بال کبابی هم اجتناب نکنید چراکه کباب به مثابه دوای دردهای کهنه‌ی سیاسی، می‌تونه بر حسب گرایشات سیاسی آدمها، از قلوه‌ی برشته شده تا دنبلان کبابی تغییر کنه.

۶. غرب‌نشینان تهران، شمایی که شهرک غرب و حومه زندگی می‌کنید، لازم نیست برای رای دادن و ناهار خوردن تا مرکز شهر و جاهای خیلی دور بروید. تو خیابون دادمان، کوچه های درختی/ بهارستان /فخاری‌مقدم چندین گزینه خوب از فیش‌اندچیپس بگیر تا پیتزاهای خوب و مرغوب تو رستوران جو وجود داره که می‌تونه بعد مشارکت قشنگتون پای صندوق‌های رای، انتخابهای زیادی برای خوردن ناهار بهتون بده. درسته این رستورانها کمی لاکچری‌طور و گرون محسوب میشه ولی شمایی که داری از روح و جونت مایه می‌ذاری و حتی دست چهار پنج نفر رو گرفتی که بیاری پای صندوق، یه ناهار نسبتن لوکس، تناسب خوبی با این کار مهم و بزرگ داره.

۷. این اتفاق بدی نیست که تو تهران یه خیابون به اسم باباشه و شما قراره اسم پسرش رو واسه انتخابات بنویسی رو کاغذ رای‌گیری، تو خیابون باباش بعد خیابون قائم‌مقام یه رستوران خوب به اسم پیشخوان هست که بجز پیتزا و کنتاکی، سالاد یونانی خوبی هم داره، حتی کمی بعد از مدرس، تو کوچه جهانتاب هم یه پیتزایی به اسم پاشا هست که پیتزای قارچ و سالامی‌ش معرکه‌ست. البته اینها فقط دوتا از هزار رستوران خوب و قشنگ این خیابونه و همین دلایل کافی‌ست تا تاریخ را کنار بگذاریم، پدر را محترم بشماریم و علی‌رغم آن میل اشتباه باطنی، به پسرش رای بدهیم. البته حالا شما اگه داری اسم علی مطهری رو می‌نویسی، بی‌زحمت چهل‌وپنج‌تا اسم دیگه‌ی لیست امید رو هم بنویس که هم ناهارت بهت بچسبه هم روح آن مرحوم شاد بشه، بنظرم نوشتن یه مشت اسم، معامله خوبی با یک خیابونه.

۸. گیاهخواران عزیز؛ ما هم اکنون متاسفانه نیازمند یاری حتی شما هستیم. اگر دلیل کافی برای مشارکت ندارید، نگاهی به آدمهای مجلس قبلی بی‌اندازید تا ببینید که چه دایناسورهای گوشت‌خوار قبیحی به جایی که جای نمایندگان ما و شماست، راه یافته اند. عزیزان، گرایش غذایی‌ شما در معرض نابودی‌ست و با این اوضاعمبارزه‌تان هر روز سخت‌تر و خطرناک‌تر خواهد شد اگر به لیست امید رای ندهید، گرچه در این لیست هیچ گیاه‌خواری حضور ندارد و تمامی گیاه‌خواران را همان اول در شورای نگهبان رد صلاحیت کردند، ولی مطمئن‌ باشید که آدمهای لیست امید به مراتب گیاه‌خوارتر از سایر کاندیدهای دیگر اند. فلاحیان و ری شهری را فراموش کنید، به کاهوی خود گازی بزنید و برید رای بدید، امسال نه ولی شاید روزی شما هم در این مجلس نماینده خود را پیدا کردید، بلی به امید آن روز.

Labels:Comments:
:)))))))))))))))
 
Post a Comment